Forma na plażę – które superfoods najlepiej pomagają schudnąć?

Choć plażowanie wielu osobom kojarzy się wyłącznie z leżeniem i opalaniem, tak naprawdę każdemu zależy, by dobrze wyglądać nawet w tak “leniwych” warunkach. Zwykle zresztą plaża to także pływanie, granie w siatkówkę czy chociażby spacery wzdłuż brzegu. Jak w wielu innych miejscach, tak i tutaj warto zatem być w dobrej formie, a z pomocą przychodzą nam produkty superfood, pozwalające takową zachować.

Market… a może bazar?

Chociaż diety owocowo-warzywne niezmiennie cieszą się dużą popularnością, mamy w ich przypadku do czynienia z pewnym problemem, często bowiem nie wiemy do końca, co tak naprawdę spożywamy. Asortyment dostępny w marketach to zwykle wielka niewiadoma – nie tylko pod względem pochodzenia żywności, ale też czasu, przez jaki była ona przechowywana, zanim trafiła na sklepowe półki. Zwolennicy zakupów na bazarach, o ile nie zaopatrują się u naprawdę zaufanego rolnika, również nie mogą być pewni, że faktycznie kupują żywność świeżą i zdrową. Nie od dziś wiadomo, że duża część sprzedawców zaopatruje się w hurtowniach, mimo iż potem reklamuje swój towar jako ekologiczny, niepryskany itd. Można zatem powiedzieć, że w dzisiejszych czasach w zasadzie nie ma już zdrowej żywności, prawda? Nie, nieprawda.

Szczupły czy fit?

Aby utrzymać formę, nie wystarczy jeść więcej warzyw, a słodycze zastąpić owocami. Owszem, prawdopodobnie stracimy w ten sposób kilka nadprogramowych kilogramów, ale nie oszukujmy się – samo schudnięcie to jeszcze nie bycie fit. Ogromne znaczenie ma tutaj to, co tak naprawdę wprowadzamy do swojego organizmu. I pewność, że są to produkty wartościowe.

Liście jarmużu, czerwony burak i inne superfoods

Prozdrowotne działanie superżywności potwierdziły liczne badania – dostarcza ona niezbędnych związków egzogennych, witamin rozpuszczalnych w tłuszczach i w wodzie, a także licznych mikro i makroelementów. Doskonałym przykładem może być “Młody jęczmień” – dzięki obecności błonnika w dwóch formach jest on produktem wprost idealnym przy zrównoważonym odżywianiu – błonnik działa regulująco na gospodarkę tłuszczami, a dodatkowo przyspiesza metabolizm lipidów. Kolejny przykład to “Czerwony burak”, który charakteryzuje się niewielką kalorycznością (i także dużą zawartością błonnika). Wspomaga on redukcję tkanki tłuszczowej, ale też zapewnia długotrwałe uczucie sytości oraz – dzięki dużej zawartości naturalnego cukru – hamuje apetyt na słodkości. Wiele innych superfoods sprawdzi się przy odchudzaniu, nie tylko ze względu na wysoką zawartość błonnika, ale również witamin i mikroelementów – ich niska podaż przy niektórych “nowoczesnych dietach” to niestety smutny fakt. Tymczasem “Liście jarmużu”, “Zielona nać pietruszki” czy “Pyłek kwiatowy” doskonale radzą sobie z tym problemem, zaopatrując organizm w potrzebne substancje. Jeśli zaś pojawi się problem z wyborem, zawsze możemy się zdecydować na “Zielony Mix” – unikalne połączenie najbardziej wartościowych warzyw z polskich upraw.

Odchudzanie a forma

Żywność superfood to doskonały wybór dla tych wszystkich, którzy pragną być w naprawdę dobrej formie. Jak już podkreślaliśmy, nie chodzi o samo odchudzanie, bo utratę wagi osiągnąć można, zmniejszając po prostu podaż kalorii. Problem w tym, że często nijak nie łączy się to z osiągnięciem formy, a nierzadko prowadzi wręcz do osłabienia organizmu. Zastosowanie superżywności w diecie sprawi natomiast, że dostarczymy naszemu organizmowi witamin i mikroelementów, to zaś zawsze dodatnio wpłynie na naszą formę, niezależnie od tego, czy naszym celem będzie utrata kilogramów, czy też poprawa zdrowia. Teraz, w miesiącach wiosennych i letnich ma to znaczenie szczególne.

Zdrowe Pola – forma na plażę i nie tylko

Na zakończenie warto dodać, że superżywność oferowana przez markę Zdrowe Pola to produkty w 100% naturalne i pochodzące w 100% z Polski. Nie znajdziemy w nich tłuszczów nasyconych, GMO, konserwantów czy wzmacniaczy smaku, a spożywając je, nie musimy obawiać się nadpodaży cukrów. Możemy dzięki nim osiągnąć formę na plażę, ale bycie fit wskazane jest oczywiście w każdej innej sytuacji i zawsze powinno być dla nas priorytetem. Dlatego zachęcamy do spróbowania naszej superżywności – z całą pewnością przyczyni się ona nie tylko do poprawy zdrowia, ale też będzie naprawdę dobrze (i naprawdę naturalnie) smakować.