Brak czasu? Poznaj PROprocję!

Przyspieszenie tempa życia nie wpłynęło źle na nasze nawyki żywieniowe – wpłynęło na nie fatalnie. W porze lunchu fast foody zapełniają się pracownikami korporacji. Kebaby i pizza donoszone są wprost do biura, podobnie jak bardzo popularny „Chińczyk”. Trudno się dziwić – dla osób zapracowanych i nie mających wiele czasu, tego typu dania, jedzone wprost z pudełek, nie wymagają nawet odejścia od biurka. A zdrowie? To trochę jak z papierosami – wszyscy wiedzą, że szkodzą, ale na uwagę, że palenie powoli zabija, odpowiadają mniej więcej jak kiedyś Bohdan Smoleń w kabarecie: „mnie się tam nie spieszy”. A jednak, jak na ironię, właśnie o ten wszechobecny pośpiech tu chodzi…

Złoty środek

W sprawach odżywiania przyzwyczailiśmy się do szybkich rozwiązań – co do tego nie ma wątpliwości. Brakuje nam czasu, więc cenimy sobie wygodę w tym zakresie. Czy to źle?… A czy nóż jest zły? Można nim pokroić chleb, a można kogoś poważnie zranić, jednak to nigdy nie jest wina samego noża, a wyłącznie osoby, która ma go w swoich rękach. Wybierając dania gotowe, możemy sobie poważnie zaszkodzić, jednak, jak się okazuje, możemy również sobie pomóc – to kwestia odpowiedniego wyboru i świadomości tego, co spożywamy. To kwestia poszukiwań złotego środka. I znalezienia go…

Skład posiłku i technologia produkcji

Nie jest prawdą, że gotowy posiłek musi być niezdrowy. Wiele zależy zarówno od jego składu, jak też od sposobu jego produkcji. I o ile żywiąc się w barach szybkiej obsługi nie do końca możemy mieć pewność, co tak naprawdę spożywamy, o tyle kupując dania gotowe w sklepach, ich producent zobowiązany jest do podania składu żywności na opakowaniu. Warto zatem zarówno czytać etykiety, jak i zainteresować się technologią przygotowania, jaką posługują się producenci dań gotowych. Wymaga to niekiedy bardziej czasochłonnych poszukiwań, ale w końcu sprawa dotyczy naszego zdrowia i warto ten czas poświęcić.

PROinnowacja

Dania PROporcja to gotowe do spożycia posiłki, a jednocześnie prawdziwa innowacja, z którą mamy do czynienia już na etapie produkcji. Produkt poddany zostaje bowiem procesowi termicznej obróbki podobnym do pasteryzacji, przez co nie wymaga chemicznej konserwacji. Zachowuje jednak wszystkie wartości odżywcze, trwałość i – co istotne – nie wymaga przechowywania w warunkach chłodniczych, co możliwe jest dzięki zastosowaniu super-szczelnego opakowania.

Smaczne rozwiązanie dla bardzo zajętych

Pośpiech i brak czasu? Także w tej kwestii producent dań PROporcja pomyślał o wszystkim. Przygotowanie posiłku w kuchence mikrofalowej to tylko dwie minuty (mniej więcej tyle samo trwa przygotowanie tradycyjnej, choć niekoniecznie zdrowej, kanapki). Co więcej, pudełko spełnia jednocześnie rolę naczynia, którego jednak po jedzeniu nie trzeba zmywać (co również oszczędza nasz cenny czas, o nerwach nie wspominając). A smak? Naprawdę wyjątkowy! Nie tylko opracowany został on przez najlepszych specjalistów technologii żywienia, ale również mamy tu do wyboru aż sześć różnych opcji posiłku, w postaci mięsa z kurczaka w sosach: musztardowym, pieczarkowym, myśliwskim, śródziemnomorskim, słodko-kwaśnym i curry. Posiłki PROporcja to zatem świetny wybór dla tych wszystkich, dla których smak ma znaczenie i którzy nie lubią dietetycznej monotonii.

Moc wartości odżywczych, naturalność i wygoda

Dania PROporcja to posiłki niezwykle pożywne, o wysokim poziomie indeksu sytości. Pozbawione sztucznych barwników i polepszaczy smaku, a także wyprodukowane wyłącznie z naturalnych składników. Decydując się na nie, nie tylko stawiamy na wygodę i nie tracimy czasu na żmudne przygotowywanie zbilansowanych posiłków, ale też spożywamy żywność bogatą w wartości odżywcze. Sportowcy docenią z pewnością wysoką zawartość białka, zaś osoby dbające o linię – optymalną wartość kaloryczną posiłku. Fakt, iż dania PROporcja nie wymagają przechowywania w lodówce, ucieszy w szczególności osoby często podróżujące, ale też pracowników biurowych czy wspomnianych już sportowców, którzy po treningu chcieliby szybko uzupełnić zapasy energii i zjeść wartościowy posiłek.

Podsumowanie

Jeśli nie narzekasz na nadmiar czasu, a jednocześnie poważnie myślisz o zdrowym odżywianiu – postaw na PROporcję! Zamiast słodkich batoników i jedzenia typu fast food, zaspokój swój głód na długo pożywnym, zdrowym i naturalnym posiłkiem. Wybierz smak, jaki Ci odpowiada lub popuść wodze fantazji i zmieniaj go. Nie trać też czasu na żmudne przygotowywanie posiłków i irytujące zmywanie. A nade wszystko – ani odrobinę nie rezygnując z wygody – zacznij odżywiać się zdrowo już dziś – Twój organizm będzie Ci za to bardzo wdzięczny.