Dobre, bo w 100% polskie

Dzięki globalizacji otworzyliśmy się na świat. Kupujemy francuskie perfumy, włoskie samochody, a w restauracji chętnie spożywamy sushi. Zachwycamy się wszystkim, co obce i oczywiście nie ma w tym nic złego, pod jednym wszakże warunkiem – nie wolno nam zapominać, że także to, co polskie, może być równie dobre, a czasem nawet lepsze. Oczywiście – nie możemy konkurować z innymi krajami we wszystkich dziedzinach, bo ani nie byłoby to zdrowe, ani sensowne. Warto jednak pochylić się nad krajowymi produktami, gdyż wiele z nich zwyczajnie nie ma sobie równych.

Zdrowe Pola

Właśnie na polskie (i to w stu procentach) produkty postawił producent super-żywności oraz produktów naturalnych Zdrowe Pola. Poprzez bardzo dokładne przyjrzenie się zaletom krajowych warzyw, owoców i ziół i skonsultowanie się z najlepszymi specjalistami technologii żywienia doszedł on bowiem do wniosku, że polska żywność z powodzeniem konkurować może z żywnością zagraniczną, jaką są np. dostępne przez cały rok tropikalne owoce. Owoce, które nim trafią na sklepowe półki, przebyć muszą naprawdę długą drogę, a co za tym idzie, zostać odpowiednio zabezpieczone, także przy użyciu środków chemicznych.

Moc korzyści

Zdrowe Pola to produkty w stu procentach polskie, ale także w stu procentach naturalne i wolne od dodatków chemicznych. Co więcej, są to produkty niezwykle wartościowe, a ich włączenie do diety niesie ze sobą cały szereg korzyści. Korzyści, jakich wiele osób zupełnie bezpodstawnie dopatruje się jedynie w żywności spoza granic naszego kraju lub suplementach diety z apteki. Najlepszym przykładem może być tutaj witamina C, z którą wszyscy kojarzą owoce cytrusowe, gdy tymczasem jedna tylko łyżka liofilizowanych pietruszki czy jarmużu dostarcza jej w takiej ilości, która równa jest dobowemu zapotrzebowaniu.

Wszystko w Polsce

Proces produkcji żywności Zdrowe Pola przeprowadzany jest w Polsce – uprawa, zbiór surowca, suszenie, konfekcja i badania, a także produkcja opakowań i dystrybucja. W odróżnieniu od żywności z dalekich krajów, czas transportu zostaje maksymalnie skrócony, podobnie jak czas przechowywania. Ma to naturalnie ogromny wpływ na jakość końcową produktu. Wpływa zresztą również na jego cenę, która jest bardzo atrakcyjna.

Wybór

Co mamy do wyboru? Przede wszystkim dodatki do żywności, dzięki którym nasze codzienne posiłki nabiorą przysłowiowej mocy. Możemy zatem wybrać między innymi: liście jarmużu, młody jęczmień, zieloną nać pietruszki, czerwonego buraka, a nawet pyłek kwiatowy. Pomysły na to, do czego użyć możemy każdego z tych produktów, znajdują się na opakowaniach, co jest dodatkowym ułatwieniem. Tym bardziej, że przepisy są z założenia mało skomplikowane. Dodatkowo w ofercie Zdrowych Pól możemy znaleźć swoje ulubione rodzaje past warzywnych, jak na przykład suszone pomidory z żurawiną, białą fasolę z siemieniem lnianym czy marchewkę z czarnuszką. Ostatnio portfolio Zdrowych Pól zostało poszerzone o suszone owoce, które stanowią gotową i zdrową przekąskę.

Wybór dietetyków, wybór lekarzy

Wszystkie z wyżej wymienionych produktów są nie tylko w stu procentach naturalne. Posiadają one dodatkowo udokumentowane działanie prozdrowotne. To żywność funkcjonalna, po którą coraz częściej sięgają zarówno dietetycy, jak i lekarze. Poddana została ona bezpiecznej i zaawansowanej obróbce technologicznej, dzięki której produkty nie tracą swoich prozdrowotnych składników. Co więcej, zapobiegają one hiperwitaminozie, która bywa niebezpieczna dla zdrowia, a często wiąże się z przyjmowaniem witamin w postaci suplementów, a nie konwencjonalnej żywności.

Bez sztucznych barwników, bez niepotrzebnej egzotyki

Warto zacząć odżywiać się zdrowo. Jeśli dodatkowo produkty w naszej diecie będą produktami krajowymi, możemy również mieć pewność co do ich pochodzenia oraz jakości, a wszystko to dzięki etykiecie na opakowaniu, która w przypadku produktów Zdrowe Pola jest niezwykle szczegółowa. W produktach tych nie znajdziemy ani sztucznych barwników, ani ulepszaczy smaku, ani też egzotycznych pająków. Ten ostatni przykład to oczywiście żart, choć faktem jest, iż takie przypadki naprawdę się zdarzały. W przypadku produktów oferowanych przez Zdrowe Pola tego typu ryzyka nie ma.