Idealny posiłek w pracy

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu było inaczej… Przynajmniej pod względem mniejszej ilości i samego tempa pracy, a zwykle również braku nadgodzin. Co za tym idzie pracownik, kierując się ówczesną dewizą „czy się stoi, czy się leży…”, miał możliwość zorganizowania sobie czasu i na kawę, i na plotki, i na posiłek. Może nie jakiś wyszukany i nie jakiś szczególnie zdrowy, ale zawsze. Teraz jednak wszystko się zmieniło…

Efektywność i gotowość

W dzisiejszych czasach ogromna większość pracowników rozliczana jest przede wszystkim za efekty swojej pracy. Aby były one lepsze (premie i nagrody działają tu równie motywująco, co chęć utrzymania zatrudnienia w ogóle), w pracy wykazać się musimy efektywnością i gotowością na wszelkie wyzwania. Jedno i drugie wymaga zaś tego, czego wszystkim nam brakuje – czasu. Możemy oczywiście wybrać się na dłuższy lunch, ale po pierwsze nasz szef może nie być z tego faktu zadowolony, po drugie zaś my sami, zbyt często i na zbyt długo opuszczając miejsce pracy, możemy stracić na wspomnianej już efektywności. Co innego zatem moglibyśmy zrobić?

To „coś”

Rozwiązanie jest oczywiste – należy zamówić do biura tłustą pizzę. To oczywiście żart, choć niestety wielu pracowników tak właśnie postępuje. Kto jednak miał okazję pracować (czy to umysłowo, czy fizycznie) po zjedzeniu tłustej pizzy, ten dobrze wie, że nie jest to najlepsze rozwiązanie. Tym niemniej coś jeść trzeba – co do tego nie ma wątpliwości. Jednak warto rozwinąć, czym to „coś” powinno być, bo kebab, hamburger czy „Chińczyk” też raczej odpadają, to „coś” ma nam bowiem pomagać w efektywnym funkcjonowaniu, nie zaś obciążać równie mocno nas, jak i naszą biedną wątrobę.

Dlaczego PROporcja?

Na pomoc przychodzą nam dania PROporcja, których producent postawił zarówno na ich naturalny skład, jak i na funkcjonalność. I chociaż dzięki innowacyjnemu podejściu możemy dla nich znaleźć cały szereg zastosowań (jak np. posiłek potreningowy czy opcja na danie w podróży), to właśnie w pracy sprawdzają się one idealnie. Dlaczego tak jest?

Dania PROporcja to posiłki gotowe do spożycia. Nie tylko są to produkty o całkowicie naturalnym składzie, ale też dzięki poddaniu procesowi obróbki termicznej (podobnym do pasteryzacji), nie wymagają one chemicznej konserwacji, zachowując jednocześnie wszystkie wartości odżywcze.

Brak lodówki? Żaden problem. Dzięki zastosowaniu super-szczelnego opakowania nasz produkt nie wymaga przechowywania w warunkach chłodniczych. Możemy zatem po prostu wrzucić go do torby czy walizki i nie martwić się, że straci cokolwiek na swojej świeżości.

Nawał pracy? Wybierając dania PROporcja, nie musimy martwić się czasochłonnym przygotowywaniem zbilansowanych posiłków, a nasze gotowe danie podgrzejemy w kuchence mikrofalowej w zaledwie dwie minuty!

Czasochłonne i irytujące zmywanie? Nie tym razem. Pudełko każdego z dań PROporcja spełnia jednocześnie rolę naczynia, którego jednak po zjedzeniu posiłku nie musimy czyścić, a po prostu wyrzucamy do kosza.

Smak? Do wyboru, do koloru! Najlepsi specjaliści technologii żywienia opracowali tu aż sześć różnych opcji posiłku. Mamy zatem kurczaka w sosach: musztardowym, pieczarkowym, myśliwskim, śródziemnomorskim, słodko-kwaśnym i curry. Nie musisz zatem obawiać się monotonii – po prostu wybierz swoje ulubione smaki!

Chemia? Jaka chemia? W daniach proporcja chemii nie uświadczymy. Są one pozbawione sztucznych barwników i polepszaczy smaku, a przy tym wyprodukowane zostały wyłącznie z naturalnych składników.

Kaloryczność? Optymalna! Posiłki PROporcja zawierają dużo białka i charakteryzują się obniżoną zawartością tłuszczy i cukrów. Co więcej, są nie tylko niezwykle pożywne, ale też mają wysoki indeks sytości, co oznacza, że nie będziemy sięgać po przekąskę zaraz po właściwym posiłku, jak to często bywa w przypadku przesolonych dań, w których główną rolę odgrywają węglowodany.

Podsumowanie

Jeśli dużo pracujesz i nie masz czasu na przygotowywanie zdrowych posiłków, a jednocześnie chcesz naprawdę zdrowo się odżywiać, koniecznie powinieneś poznać dania PROporcja. Z całą pewnością docenisz ich zalety. Postaw na wygodę, wybierz swój ulubiony smak i ciesz się posiłkiem, który pomoże Ci pracować jeszcze bardziej efektywnie.